Środa, 18 Październik 2017
 

Z ostatnich dni
"JUDAIZM BEZ TAJEMNIC" - DRUGIE WYDANIE

Judaizm-bez-tajemnic_d.jpg


Z wielką satysfakcją prezentujemy Państwu drugie wydanie „Judaizmu bez tajemnic”, które ukazało się właśnie w  Stowarzyszeniu Pardes i od kilku dni jest już dostępne w księgarniach specjalistycznych i internetowych.

Fakt, że pierwszy nakład został wyczerpany, jest dla nas dowodem, iż zainteresowanie tematyką judaizmu pogłębia się i staje zjawiskiem trwałym. Naszym zdaniem, przyczynia się do tego w ogromnym stopniu praca wydawnicza Stowarzyszenia Pardes, której niezwykłym i cennym uzupełnieniem była inauguracja w roku 2011 (w dziesiątą rocznicę powstania Stowarzyszenia) internetowej Jesziwy Pardes - pierwszej takiej instytucji w historii nauczania judaizmu w Polsce.

Mamy nadzieję, że także sześcioletnia już działalność w Polsce Stowarzyszenia 614. Przykazania ma swój udział w rozbudzaniu zainteresowania tematem judaizmu.

Wiedza na temat Żydów i ich kultury, historycznie obecnej na ziemiach polskich przez długie stulecia do czasów Zagłady, zbyt często ogranicza się do pewnego stałego zbioru stereotypów – atrakcyjnych, ale jednak stereotypów - które stanowią materiał bardzo popularnych festiwali kultury żydowskiej. Tymczasem Żydzi od tysięcy lat mają do zaoferowania światu coś znacznie wspanialszego: głęboką mądrość na temat człowieka i świata wyprowadzaną z Tory – księgi, która stanowiąc instrukcję etycznego i duchowego rozwoju, pozwala zrozumieć rzeczywistość, w jakiej żyjemy, a także sposób naszego postrzegania tej rzeczywistości.

Cieszymy się, że drugie wydanie „Judaizmu bez tajemnic” pomoże kolejnym czytelnikom w zdobywaniu wiedzy na ten fascynujący temat.


Stowarzyszenie 614. Przykazania

The 614th Commandment Society

Styczeń 2012.

 

Nowości wydawnictwa Stowarzyszenie Pardes

Aktualności


Nowe Projekty


Ostatnie pytania


Nowe artykuły

Lombard Bytom Ruda Śląska Skup złota