Najgroźniejsze sekty na świecie

Sekty i przeróżne ugrupowania religijne towarzyszyły ludziom odkąd tylko zaczęli wydawać dźwięki i przekazywać sobie informacje. Również dzisiaj kulty stanowią dużą część wyznawanych religii. Chrześcijaństwo wciąż wiedzie prym z 33% (wewnątrz chrześcijaństwa istnieje podział na katolicyzm, prawosławie i protestantyzm). Islam wyznaje 21% ludzi, lecz jest to religia najszybciej zyskująca wiernych na świecie w XXI wieku. Hindusi stanowią 13%, agnostycy 14%, Buddyści 6%. Inne religie, sekty oraz nowe ruchy religijne, to pozostały odsetek – aż 13%.

Najgroźniejsze sekty na świecie

Świątynia Ludu

Świątynia Ludu została uznana za najniebezpieczniejszą grupę wśród wszystkich sekt. Została założona w 1956 roku przez Jamesa Jonesa. Do ruchu należało ponad 30 tysięcy ludzi w jej szczytowym okresie. Przywódca Świątyni Ludu Jim Jones posiadał majątek przekraczający 15 milionów dolarów. Założyciel sekty bezwzględnie podporządkowywał sobie ludzi, bijąc ich i obrażając. 18 listopada 1978 roku w dżungli w Gujanie, około 1000 amerykańskich członków sekty rzekomo popełniło zbiorowe samobójstwo. Do dzisiaj nie jest wyjaśnione czy członkowie sekty nie zostali zmuszeni do zażycia cyjanku, co klasyfikowałoby całe wydarzenie jako masowe morderstwo a nie zbiorowe samobójstwo.

Rodzina

Grupa religijna Rodzina została założona w 1967 roku przez Charlesa Mansona, który wtedy właśnie wyszedł z więzienia. Manson straszył członków sekty nieuchronnym Armagedonem, który miał wybuchnąć za sprawą afroamerykańskiej części amerykańskiego społeczeństwa. W nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku Rodzina dokonała przerażającego morderstwa w willi Romana Polańskiego. Zginęła wtedy żona reżysera Sharon Tate, będąca w ósmym miesiącu ciąży, oraz jej czterech gości: Wojciech Frykowski, Abigail Folger, Jay Sebring i Steven Parent. Ponieważ w Kalifornii w tamtym czasie nie stosowano kary śmierci sprawców skazano na dożywotnie więzienie. Charles Manson zmarł w celi w 2017 roku.

26 lipca 2019 roku odbędzie się premiera film „Once Upon a Time in Hollywood” w reżyserii Quentina Tarantino. Została w nim przedstawiona historia morderstw dokonanych przez Rodziną Mansona pod koniec lat 60-tych. Role główne grają: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Kurt Russell, Al Pacino i w roli Romana Polańskiego, Polak Rafał Zawierucha. W filmie dokładnie odzwierciedlono nawet takie szczegóły, jak obuwie bohaterów z tego okresu.

Gałąź Dawidowa

Sekta Gałąź Dawidowa to założony w 1955 roku odłam grupy Dawidiańskich Adwentystów Dnia Siódmego, który składał się z byłych członków Dawidian. Choć ruch rozpadł się w 1961 roku, część wyznawców pozostała w głównej siedzibie na farmie w Teksasie. W 1984 roku do sekty dołączył David Koresh (urodzony jako Vernon Wane Howell), który był charyzmatyczny i zdradzał duże zdolności przywódcze. Twierdził, że jest istotą nadprzyrodzoną i jako samozwańczy mesjasz dzierży władzę nad członkami Gałęzi Dawidowej. Zmuszał wyznawców do bezwzględnego poddaństwa i wykorzystywał ich seksualnie. W 1993 roku, amerykańskie władze, zdecydowały się podjąć działanie, mające na celu likwidację sekty i aresztowanie jej przywódcy – Davida Koresha. Oblężenie farmy trwało aż 51 dni i zostało zakończone przez wybuch pożaru w trakcie szturmu sił porządkowych. Podczas tego wydarzenia zginęło 80 osób, w tym David Koresh.

admin

0comments

07 Lut, 2019

Uncategorised

Comments

gimnasio